III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

1) Msze Święte dzisiaj odprawiane są jak w niedziele oraz o godz. 19.30. Pamiętajmy, że według zaleceń Ministerstwa Zdrowia w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W Mszach Świętych niech przede wszystkim uczestniczą osoby zamawiające intencje, a w pogrzebach najbliższa rodzina. W ciągu tygodnia Msze Święte będą odprawiane według ustalonego rozkładu. W sobotę Msza Święta o godz. 18.00 i dodatkowa o godz. 19.30 będzie odprawiona z formularza niedzielnego.

2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

3)  W czwartek w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4) W kancelarii parafialnej załatwiajmy najpilniejsze sprawy. Tel.722012886

5) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.

6) W minionym tygodniu zmarła Jolanta Bober. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Komunikat dla wiernych przed Mszą Świętą

W związku z za grożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach obowiązują następujące zasady:

  1. w świątyni, również podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać nie więcej niż 50 osób;
  2. przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy; w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem, osoby przyjmujące Komunię św. na rękę powinny podchodzić jako pierwsze a dopiero po nich, ci którzy chcą przyjąć Eucharystię do ust;
  3. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;
  4. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego;
  5. należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie;
  6. rezygnujemy z korzystania z kropielnic z wodą święconą;
  7. przy wejściach do kościoła znajdują się środki dezynfekujące, z których należy korzystać przy wchodzeniu i opuszczaniu świątyni;
  8. w kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej 1,5 m;
  9. ofiarę na tacę będzie można złożyć na końcu Mszy Świętej w tyle kościoła.

Biskupi diecezjalni ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Kapłani w dalszym ciągu w koniecznych przypadkach będą służyć osobom chorym i potrzebującym, z zachowaniem przepisów stanu zagrożenia epidemicznego

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.