IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

1) Msze Święte dzisiaj odprawiane są jak w niedziele oraz o godz. 19.30. Pamiętajmy, że według zaleceń Ministerstwa Zdrowia w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W Mszach Świętych niech przede wszystkim uczestniczą osoby zamawiające intencje, a w pogrzebach najbliższa rodzina. W ciągu tygodnia Msze Święte będą odprawiane według ustalonego rozkładu. W sobotę Msza Święta o godz. 18.00 i dodatkowa o godz. 19.30 będzie odprawiona z formularza niedzielnego.

2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

3) Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach Świętych transmitowanych z naszego kościoła na stronie parafialnej: www.parafia.salezjanie.kielce.pl o godz. 10.00 i 16.00 oraz w Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek miesięcznie wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji ofiarodawców na remont naszego kościoła; w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również ogłoszony przez Świętego Jana Pawła II Dzień Świętości Życia.

5) W kancelarii parafialnej załatwiajmy najpilniejsze sprawy. Tel.722012886

6) Z powodu epidemii koronawirusa odwołana jest Nocna Droga Krzyżowa ze Świętego Krzyża do naszej świątyni w dniu 3 kwietnia.

7) Wolontariusze Straży Pożarnej świadczą pomoc w dowozie żywności oraz leków osobom pozostającym w domach. Zgłoszenia pod nr tel. 502 429 800.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.

9) W minionym tygodniu zmarła Sylwester Kukulski, Stanisław Kumor i Dorota Gajda. 18 marca zmarła Janina Grzegorzewska, mama ks. Tomasza Grzegorzewskiego SDB. Pogrzeb odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.