V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

1) Msze Święte dzisiaj odprawiane są o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00,16.00,18.00 i 19.30. Pamiętajmy, że według zaleceń Ministerstwa Zdrowia w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. W Mszach Świętych niech przede wszystkim uczestniczą osoby zamawiające intencje, a w pogrzebach najbliższa rodzina. W ciągu tygodnia Msze Święte będą odprawiane według ustalonego rozkładu. Dodatkowo przez cały tydzień będzie odprawiona Msza Święta o godz. 12.00 w intencji: ustania epidemii koronawirusa, za lekarzy, pielęgniarki, służby medyczne oraz za chorych i cierpiących. Msze Święte będą transmitowane na naszej stronie internetowej: www.salezjanie.kielce.pl

2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

3)  Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach Świętych transmitowanych z naszego kościoła na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl o godz. 10.00 i 16.00 oraz w Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

4) We wtorek będziemy wspominać św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży. W czwartek modlitwa w intencji powołań, Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin. W piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych tylko w zagrożeniu życia. W sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

5) Spowiedź jest możliwa w czasie każdej Mszy Świętej respektując zalecenia wynikające z epidemii koronawirusa.

6) W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową.

7) W kancelarii parafialnej załatwiajmy najpilniejsze sprawy. Tel.722012886. Można także zgłaszać telefonicznie potrzebę spowiedzi.

8) Z powodu epidemii koronawirusa odwołana jest Nocna Droga Krzyżowa ze Świętego Krzyża do naszej świątyni w dniu 3 kwietnia.

9) W związku z epidemią koronawirusa Zespół Caritas Parafialnego nie wydaje paczek żywnościowych.

10) Wolontariusze Straży Pożarnej świadczą pomoc w dowozie żywności oraz leków osobom pozostającym w domach. Zgłoszenia pod nr tel. 502 429 800.

11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, a także na remont kościoła. Dzisiaj na tacę można złożyć ofiarę wychodząc z kościoła. Bóg zapłać.

12) W minionym tygodniu zmarł Zbigniew Nowakowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.