II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020

1) Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Mieszka I.

2) Msze Święte dzisiaj odprawiane są o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00,16.00,18.00 i 19.30.

3)  Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 i Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

4) Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach Świętych transmitowanych z naszego kościoła na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00,16.00,18.00 oraz nabożeństwo o godz. 15.00.

5)  W Liturgii Kościoła obchodzimy:  w czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech Krawczyk; w piątek – miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań rozpocznie się o godz. 17.30. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa w intencji próśb i  podziękowań do Matki Bożej oraz modlitwa w intencji ofiarodawców i darczyńców na remont naszego kościoła; w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

6)  Od poniedziałku do soboty Msze Święte o godz. 12.00 i 18.00 będą transmitowane na stronie parafialnej.

8) Od poniedziałku – 20 kwietnia będą obowiązywać nowe przepisy dotyczące liczby wiernych w kościołach. W naszej świątyni będzie mogło przebywać 75 osób. Wierni uczestniczący w liturgii zachowując odpowiednią odległość powinni mieć założone maseczki.

9) Spowiedź jest możliwa w czasie każdej Mszy Świętej respektując zalecenia wynikające z epidemii koronawirusa.

10) W kancelarii parafialnej załatwiajmy najpilniejsze sprawy. Tel.722012886.

7) W ramach działań Caritasu Diecezji Kieleckiej są rozprowadzane baranki wielkanocne. Można je nabyć w tyle kościoła.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, a także na remont kościoła. Dzisiaj na tacę można złożyć ofiarę wychodząc z kościoła. Bóg zapłać.

9) W minionym tygodniu zmarli:  Paweł Lubieniecki, Mieczysław Karbownik i Mateusz Krzepecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Edward Lisowski SDB