IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

1) Dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: “Wielka Tajemnica Wiary”. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o osobach rozeznających swoje powołanie.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe i zmianę tajemnic Żywego Różańca i kolejny dzień nowenny do Matki Łaski Bożej z kieleckiej katedry o godz. 17.00.

3)  Dla Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele organizowana jest transmisja o godz. 10.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 nabożeństwo na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

4) W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika; we wtorek święto św. Dominika Savio Patrona Liturgicznej Służby;  w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, Patronki naszego miasta; w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. W tym dniu swoje imieniny obchodzą: ks. Stanisław Zasada, ks. Stanisław Saczka i wielu naszych Parafianek i Parafian. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5)  W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które się zakończy w piątek Mszą Świętą o godz. 18.00. W przedsionku kościoła znajduje się lista, gdzie można się zapisać do udziału w czuwaniu.

6)  W maju, w ciągu tygodnia o godz. 18.00 będzie transmitowana Msza Święta i nabożeństwo majowe, a w niedziele o godz. 10.00, 16.00 i nabożeństwo o godz. 17.00.

8) Od nadchodzącego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna według stałego harmonogramu.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.

10) W minionym tygodniu zmarli:  Marek Radlica, Janusz Skuza, Marek Wróblewski, Maria Góra i Anna Kosiba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Edward Lisowski SDB