V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

2) Dla Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele organizowana jest transmisja w niedziele: o godz. 10.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 nabożeństwo, a w ciągu tygodnia: o godz. 18.00 na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

3)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – święto św. Marii Dominiki Mazzarello, dziewicy, współzałożycielki salezjanek oraz Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W czasie nabożeństwa majowego odmówimy różaniec zgodnie z prośbą Matki Bożej; w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła; w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu odbędą się święcenia diakonatu w diecezji kieleckiej oraz w seminarium salezjańskim w Krakowie.

4) Od soboty rozpocznie się uroczysta nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przed uroczystością odpustową, która będzie miała miejsce 25 maja. Polecajmy Matce Bożej nasze wszystkie sprawy, a także naszą Ojczyznę i łaskę ustania epidemii koronawirusa. 

5)  Kancelaria parafialna czynna jest według stałego harmonogramu.

6)  W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie trójek klasowych rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

8) Przed nami rocznica urodzin św. Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 18 maja. By uczcić to wydarzenie podejmijmy serdeczną modlitwę przez przyczynę Matki Bożej odmawiając Litanię Loretańską, a także odmawiajmy z gorliwością modlitwę różańcową naśladując w ten sposób Karola Wojtyłę, który przez całe życie oddawał się Bogu przez ręce Maryi.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.

10) W minionym tygodniu zmarli:  Henryk Czerwiński, Stanisław Reczyński i Aleksandra Dąbrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Edward Lisowski SDB