VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

2) Dla Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele organizowana jest transmisja w niedziele: o godz. 10.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 nabożeństwo, a w ciągu tygodnia: o godz. 18.00 na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

3)  Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dla uczczenia tego wydarzenia Pan Edward Tuz przygotował w sali teatralnej naszego Oratorium wystawę swoich obrazów o tematyce religijnej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia obrazów po Mszy Świętej.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kolejną niedzielę tj. 31 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed uroczystością rozpocznie się w piątek 22 maja i będzie odprawiana w czasie Mszy Świętej o godz. 8.00. W Wigilię uroczystości tj. 30 maja, zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Drogą Światła, a zakończy Msza Święta o godz. 22.00.

5)  Trwa uroczysta nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przed uroczystością odpustową, która będzie miała miejsce 25 maja.

6)  Od dzisiaj w naszym kościele może uczestniczyć 115 osób. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Kancelaria parafialna czynna jest według stałego harmonogramu.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.

9) W minionym tygodniu zmarli: Henryka Kaleta, Henryka Biel, Remigiusz Kwietniewski i Marian Borkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Edward Lisowski SDB