Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.
2) Dla Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele organizowana jest transmisja w niedziele: o godz. 10.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 nabożeństwo, a w ciągu tygodnia: o godz. 18.00 na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl
3) Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Św. Jan Bosko całkowicie zawierzył swoje życie Maryi. Dla niego Matka Najświętsza była Mistrzynią. Przeżyjmy ten dzień powierzając Maryi nasze wszystkie sprawy. Msze Święte w tym dniu odprawione będą o godz.: 7.00, 8.00, 12.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. O godz. 17.30 odczytanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Kaznodzieją odpustowym będzie Ks. Marek Kaczmarczyk SDB. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie do Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych (ADMA). Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; w piątek wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, a we wspólnotach salezjańskich wspomnienie bł. Józefa Kowalskiego, kapłana i męczennika; w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed uroczystością odprawiamy w czasie Mszy Świętej o godz. 8.00. W Wigilię uroczystości tj. 30 maja, zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Drogą Światła, adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy Msza Święta o godz. 22.00.
5) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać.
6) W minionym tygodniu zmarli: Stanisław Daniszewski, Teresa Chałacińska, Piotr Jaśkowski i Krystyna Banasik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Ks. Edward Lisowski SDB