Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe i modlitwę o dary Ducha Świętego o godz. 17.00.

2) Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

3)  Od wczoraj został zniesiony limit uczestników nabożeństw w kościołach. Zapraszamy do licznego udziału. Korzystajmy z Sakramentu Pokuty i Pojednania, który sprawujemy na każdej Mszy Świętej. Zachowajmy odpowiedni dystans i używajmy maseczek.

4) Dla Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele organizowana jest transmisja w niedziele: o godz. 10.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 nabożeństwo, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00 na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

5) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za wszystkie dzieci; w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;  w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę  Uroczystość Najświętszej Trójcy.

6)  W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek – I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin. Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które zakończy się Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00; w piątek – I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po uzgodnieniu telefonicznym przed południem odwiedzimy chorych; w sobotę – I Sobota z modlitwą zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont kościoła.

8) W minionym tygodniu zmarli: Zofia Partyka, Halina Cholewicka, Marianna Skóra, Janina Gongalo, Józef Lisowski i Andrzej Zapała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.