XI Niedziela zwykła 14.06.2020

XI Niedziela zwykła 14.06.2020

1) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o godz. 17.00.

3)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

4) Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje eucharystyczne. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy wokół naszej parafialnej świątyni. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez grupy parafialne.

5) Od jutra rozpoczniemy miesięczną nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństw czerwcowych.

6)  W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Msze Święte: o godz. 9.00 Szkoła Podstawowa nr 5; o godz. 10.30 Szkoła Podstawowa nr 11 kl. A i B oraz Szkoła Podstawowa im. J. Verne’; o godz. 12.00 Szkoła Podstawowa nr 11 kl. C i D. Na spotkanie przynosimy Pismo święte.

7) Studentów i starszą młodzież zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, w niedzielę 28 czerwca o 18.00. Chcemy podziękować Bogu za cały rok pracy, zdane matury i egzaminy oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

8) Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na XXIX spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd  w sobotę,11 lipca o godz. 7 rano  z parkingu naszego Kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kontakt telefoniczny Pan Jan: 668-847-553.

9) W dniach 20-21 czerwca 2020 roku odbędzie się  39. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu.

10) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. W ubiegłą niedzielę zebrane zostało 7200 zł na tacę i 5300 do kopert. Serdeczne Bóg zapłać.