XII Niedziela zwykła 21.06.2020

XII Niedziela zwykła 21.06.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe i nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Józefa Cafasso, kapłana; w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań.

3)  W najbliższą środę, tj. 24 czerwca, o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas ósmych, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

4) 25 czerwca br. o godz. 18.30 w kościele akademickim św. Jana Pawła II  przy ul. Wesołej 54 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej z okazji 55. rocznicy działalności Uczelni.

5) 28 czerwca br. o godz. 13.00 ks. Patryk Chmielewski SDB odprawi w naszym kościele Mszę Świętą prymicyjną. W imieniu Prymicjanta zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczestników Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę, w której ks. Patryk czynnie uczestniczył.

6) Studentów i starszą młodzież zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, w niedzielę 28 czerwca o 18.00. Chcemy podziękować Bogu za cały rok pracy, zdane matury i egzaminy oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

7) Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na XXIX spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd  w sobotę,11 lipca o godz. 7 rano  z parkingu naszego Kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kontakt telefoniczny Pan Jan: 668-847-553.

8) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

10) W minionym tygodniu zmarła Alicja Doropowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.