XIII Niedziela zwykła

XIII Niedziela zwykła 28.06.2020
1) Nasza Wspólnota Salezjańska przeżyła czas kwarantanny. Bardzo dziękujemy za troskę o nasze zdrowie, za modlitwy. Wynik badania proboszcza jest ujemny. Módlmy się o zdrowie dla tych, którzy są chorzy, za lekarzy, pielęgniarki, służby medyczne, a także za pracowników sanepidu, którzy z wielkim poświęceniem troszczą się o nasze dobro.
2) Módlmy się o mądrość i roztropność dla Polaków i o dobry wybór Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
3) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00.
4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi kl. Paweł Murias SDB. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00; we wtorek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży. W tym dniu chcemy podziękować Panu Bogu za rok szkolny dzieci i młodzieży; w czwartek I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne; w piątek święto św. Tomasza, Apostoła i I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 czuwanie modlitewne.
5) W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które się zakończy w piątek Mszą Świętą o godz. 18.00. W przedsionku kościoła znajduje się lista, gdzie można się zapisać do udziału w czuwaniu.
6) Zapowiadane prymicje Ks. Patryka Chmielewskiego SDB odbędą się w innym terminie.
7) Studentów i starszą młodzież zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną dzisiaj o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za cały rok pracy, zdane matury i egzaminy oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.
8) Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na XXIX spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w sobotę,11 lipca o godz. 7 rano z parkingu naszego Kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kontakt telefoniczny Pan Jan: 668-847-553.
9) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.
10) W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej w niedziele o godz. 16.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki i piątki, w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
11) Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza rekrutację do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decyduje ilość zdobytych punktów na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i za inne osiągnięcia. Szczegóły na stronie rekrutacyjnej liceum www.kostka-kielce.pl.
12) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
13) W minionym tygodniu zmarł Krzysztof Karczewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.