XVI Niedziela zwykła 19.07.2020

XVI Niedziela zwykła 19.07.2020

1) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 pożegnamy kl. Pawła Muriasa SDB, który po niedzieli udaje się na drugi rok asystencji. Bardzo dziękujemy kl. Pawłowi za całoroczny trud i serce ofiarowane dzieciom i młodzieży w Oratorium Świętokrzyskim i życzymy obfitości łask na dalsze lata formacji salezjańskiej.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne z nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.00.

3)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę święto św. Marii Magdaleny; w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy i miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej zostanie odprawione o godz. 17.30; w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Krzysztof Pyzik SDB. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4) Pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” – od dzisiaj rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, a także „Akcja św. Krzysztof”. Kolejny raz organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy.

5) Z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, tj. 25 lipca br., w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.

6)  Od 6 lipca rozpoczęły się zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W związku z pandemią tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie na zasadzie sztafety. Grupa salezjańska zielono-biało-złota będzie pielgrzymowała na odcinku do Włoszczowy do Secemina 11 sierpnia br., od rana. Zapisy na stronie: www.pielgrzymka.kielce.pl

7) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Władysława Guzy i Zdzisław Dojucki. 16 lipca zmarł ks. Jan Popielski SDB były duszpasterz w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20 lipca, w Wiśle. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.