XVII Niedziela zwykła

XVII Niedziela zwykła 26.07.2020

1) Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę wspomnienie św. Marty; piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana i św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży; w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I Soboty miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.00 odbędzie się czuwanie z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

4) Od 6 lipca rozpoczęły się zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W związku z pandemią tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie na zasadzie sztafety. Grupa salezjańska zielono-biało-złota będzie pielgrzymowała na odcinku od Włoszczowy do Secemina 11 sierpnia br., od rana. Wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przy kościele. Zapisy na stronie: www.pielgrzymka.kielce.pl.

5) Fundacja Małych Stópek podjęła akcję nieodpłatnego przekazywania filmu „Nieplanowane” na płytach CD. Osoby, które chciałyby się włączyć w tę inicjatywę zapraszamy do zakrystii w celu odebranie filmu.

6)  Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę zostało zebrane na remont kościoła: 6128,80 zł na tacę i 3710 zł do kopert.

8) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii Janina Osman. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.