XVIII Niedziela zwykła

XVIII Niedziela zwykła 02.08.2020

1) Rozpoczął się miesiąc sierpień. Zechciejmy rozważy i podjąć wezwanie do abstynencji, aby dać świadectwo i wesprzeć osoby uzależnione od alkoholu lub innych zniewoleń.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya; czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę wspomnienie św. Dominika, kapłana.

4) W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić: I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, misyjne, do życia konsekrowanego. Modlimy się również w intencji Liturgicznej Służby, scholii  i ich rodzin; I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5) W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek Mszą Świętej o godz. 18.00. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na adorację.

6 W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Grupa salezjańska zielono-biało-złota będzie pielgrzymowała na odcinku od Włoszczowy do Secemina 11 sierpnia br. o godz. 7.00. Wyjazd autokarem o godz. 4.30 z parkingu przy kościele. Zapisy na stronie: www.pielgrzymka.kielce.pl.)

7) Fundacja Małych Stópek podjęła akcję nieodpłatnego przekazywania filmu „Nieplanowane” na płytach CD. Osoby, które chciałyby się włączyć w tę inicjatywę zapraszamy do zakrystii w celu odebranie filmu.

8) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

10) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii Danuta Młynarczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.