XIX Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła 09.08.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy; piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00  i 18.00, w czasie których odbędzie się błogosławienie ziół i kwiatów. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo. W tym dniu rozpoczniemy miesięczną nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych.

3)  W najbliższy czwartek, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4) Trwa 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Salezjańska grupa zielono-biało-złota wyrusza na trasę we wtorek. Wyjazd do Włoszczowy autokarem o godz. 4.30 z parkingu przy kościele. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i modlitwy za siebie nawzajem.

5) Fundacja Małych Stópek podjęła akcję nieodpłatnego przekazywania filmu „Nieplanowane” na płytach CD. Osoby, które chciałyby się włączyć w tę inicjatywę zapraszamy do zakrystii w celu odebranie filmu.

8) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

6) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc poszkodowanym w Libanie.

9) W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii Kazimierz Fitowski. W miniony czwartek zmarł Ks. Stanisław Łagocki SDB, który 25 lat pracował w naszej parafii. Pogrzeb odbył się w sobotę w Skawie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.