XX Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela zwykła 16.08.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Jacka, kapłana. Jest to Święto Głównego Patrona naszej Salezjańskiej Inspektorii z siedzibą w Krakowie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Gęca SDB. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Święto o godz. 18.00.; w środę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

3) W dniach od 18 do 22 sierpnia wyruszy Klerycka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: “Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu!”(1 Kor 1,26).  Będzie w niej uczestniczyć 10 kleryków Seminarium wraz z ks. prefektem alumnów. Trud pielgrzymiego szlaku i modlitwy pragną oni ofiarować w intencji nowych powołań kapłańskich  i zakonnych. W związku z tym, serdecznie zachęcamy do duchowej łączności podczas pielgrzymki.

4)  W najbliższy czwartek, 20 sierpnia o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 5. Rozkład spotkań wszystkich grup jest umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Otoczmy naszą modlitwą dzieci i rodziców.

5) Nasza Parafia w tym roku będzie uczestniczyć w VIII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej do Częstochowy. W piątek, 21 sierpnia, nasza grupa uda się busem do Żelisławic skąd na rowerach wyruszy na Jasną Górę, gdzie wraz z innymi grupami będzie uczestniczyła we Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem. Do przejechania rowerem przewidziana jest trasa o długości 60 km. Informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Wojciecha.

6) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na wsparcie ofiar w Bejrucie, w Libanie.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Zofia Kwaśniewska i Zygmunt Banaś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.