XXI Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela zwykła 23.08.2020

1) Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Karola Romankiewicza SDB, który od dzisiaj rozpoczyna pracę duszpasterską. Życzymy wiele radości i obfitości Bożych łask na trud salezjańskiego posługiwania.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła i miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań; w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w czwartek wspomnienie św. Moniki; piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4) W najbliższą sobotę o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 będą przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się dla nich o łaskę owocnej spowiedzi i wiernej przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Informacje o spotkaniach dla innych grup dzieci są umieszczone na stronie internetowej parafii: www.salezjanie.kielce.pl

5) Zakończyły się półkolonie w Oratorium Świętokrzyskim przy ul. 1 Maja 57, a od jutra rozpoczną się w naszym Oratorium przy ul. Górniczej 64. Odbyła się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę i wiele innych wydarzeń. Dziękujemy osobom zaangażowanym w te dzieła.

6) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy za ofiary dla potrzebujących w Libanie.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Barbara Zaremberg i Piotr Zawadzki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.