XXII Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela zwykła 30.08.2020

1) Modlitwą obejmijmy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00. W środę będzie intencja Mszy Świętej zamówiona przez rodziców.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3) We wtorek będziemy gościć Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, który odprawi Mszę Świętą o godz. 9.00 w intencji  młodzieży o błogosławieństwem na nowy rok szkolny.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży; w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu przypada I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne. Będziemy się modlić w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłego Ks. Stanisława Łagockiego SDB; w piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przed południem odwiedzimy chorych; w sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 modlitwa różańcowa.

5) W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek Mszą Świętej o godz. 18.00. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na adorację.

6) W najbliższą sobotę 5 września, o godz. 10.00  dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. A  i o godz. 12.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. B oraz ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’ będą przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się dla nich o łaskę owocnej spowiedzi i wiernej przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Informacje o spotkaniach dla grup dzieci są umieszczone na stronie parafii: www.salezjanie.kielce.pl

7) W przyszłą niedzielę 6 września, na Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy obchodzić piątą rocznicę działalności Apostolatu Margaretka w naszej parafii. Swoją obecnością zaszczyci Ks. Wiesław Wilkosz SDB. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

10) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii Jadwiga Otwinowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.