XXIII Niedziela zwykła – 6 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela zwykła 06.09.2020
1) Modlitwą obejmijmy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00.
2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy obchodzić 5 rocznicę powstania Apostolstwa Margaretka w naszej parafii. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Wiesław Wilkosz SDB proboszcz parafii w Kobyli. Chcemy dziękować wszystkim członkom Apostolstwa za modlitwę w intencji kapłanów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy również Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.
3) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.
4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
5) W najbliższą sobotę, 12 września, o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. C i o godz. 12.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. D będą przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się dla nich o łaskę owocnej spowiedzi i wiernej przyjaźni z Jezusem Chrystusem.
6) Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych Podwyższenia Krzyża Świętego, która będzie miała miejsce 14 września. Obejmijmy troską przydrożne krzyże, na terenie naszej parafii. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W sobotę, 12 września jest organizowana Droga Krzyżowa na Święty Krzyż. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 8.00 w naszym kościele. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
7) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę, 13 września, taca będzie przeznaczona na wsparcie dzieł w Ziemi Świętej.
9) W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii Zofia Jamrozik i Regina Kmiecik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.