XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła 13.09.2020

1) Modlitwą obejmijmy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00, a po Mszy Świętej o godz. 18.00 na procesję fatimska z racji trzynastego dnia miesiąca września.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, nasz odpust parafialny. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 z udziałem młodzieży ze szkół działających  na terenie naszej parafii i 18.00 z udziałem kapłanów Dekanatu Kielce – Północ.  O godz. 12.00 poświęcenie krzyża przy ul. 1 Maja 108 za torami; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Kazania będzie głosił Ks. Dr Andrzej  Kaszycki, proboszcz parafii św. Jadwigi w Kielcach; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i rozpoczęcie miesięcznej nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona młodzieży.

4) 27 września i 3 października jest organizowany wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, do naszego seminarium. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5)  W zakrystii są do odebrania deklaracje dla młodzieży z klas siódmych, która chce się przygotować do Sakramentu Bierzmowania i dla dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wypełnione i podpisane deklaracje składamy w kancelarii parafialnej do 30 września br.

6) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na wsparcie dzieł w Ziemi Świętej.

8) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii Liliana Dąbrowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.