XXV Niedziela zwykła – 20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła 20.09.2020

1) Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziękujemy za odnowienie i troskę o otoczenia krzyża przy ul. 1 Maja 108: stolarzowi Krzysztofowi Ludwikowskiemu, firmie kamieniarskiej Jacka Pawłowskiego, firmie ślusarskiej Wiesława Wrony, rodzinie Wijas, Bronisławowi Marszałkowi i osobom, które złożyły ofiarę na odnowienie. Za piękny obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w kaplicy adoracji Edwardowi Tuzowi. Serdeczne Bóg zapłać.

2) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w środę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana; w czwartek miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej; w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

4) 27 września i 3 października jest organizowany wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, do naszego seminarium. Zapisy do środy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5)  W zakrystii są do odebrania deklaracje dla młodzieży z klas siódmych, która chce się przygotować do Sakramentu Bierzmowania i dla dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wypełnione i podpisane deklaracje składamy w kancelarii parafialnej do 30 września br.

6) W przyszłą niedzielę będziemy gościć Pana Jaromira Kwiatkowskiego autora książki o Bł. Ks. Józefie Kowalskim, Salezjaninie, pt.: „Miał być i jest świętym”. Bł. Ks. Józef poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym Auschwitz w obronie różańca i wiary. Książkę będzie można zakupić po każdej Mszy Świętej.

7) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

9)  W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Tadeusz Paź i Bożena Dygas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

*** „Dzieło Biblijne imienia Jana Pawła II diecezji kieleckiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkania ze Bożym Słowem połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, które odbywać się będą w Bazylice Katedralnej. Przedmiotem rozważań będzie Ewangelia według świętego Mateusza. Inauguracja spotkań będzie miała miejsce 24 września (czwartek) i rozpocznie się o godzinie 18.00 Mszą świętą z homilią ks. dr. hab. Tomasza Siemieńca.

*** W sobotę – 26 września odbędzie się w Kielcach Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. O godz. 10.00 w kościele garnizonowym  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie sprawowana Eucharystia. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Kielc w kierunku Bazyliki Katedralnej. Zakończenie Marszu w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy.

*** Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XXXVI Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 26-27 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodakami odnowić Przymierze Małżeńskie.

*** W poniedziałek – 28 września o godz. 15.00, w ramach inicjatywy “Iskra Bożego Miłosierdzia”, po raz 13 będzie miała miejsce modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Proszę podać do wiadomości wiernych informację o tej inicjatywie modlitewnej i zachęcić do udziału w niej. W Kielcach modlitwa odbędzie się na Placu Najświętszej Maryi Panny przed Bazyliką Katedralną.