XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;  w środę wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

3) W czwartek będziemy obchodzić I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby, scholi i ich rodzin. W piątek I Piątek miesiąca, z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przed południem odwiedzimy chorych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18.00. W sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu czuwanie modlitewne po Mszy Świętej o godz. 8.00.

4) W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek Mszą Świętej o godz. 18.00. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na adorację.

5)  Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik. Każdego dnia będziemy odmawiać Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę odbędzie się procesja różańcowa.

6) W zakrystii są do odebrania deklaracje dla młodzieży z klas siódmych, która chce się przygotować do Sakramentu Bierzmowania i dla dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wypełnione i podpisane deklaracje składamy w kancelarii parafialnej do 30 września br.

7) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Przed kościołem zbierane będą ofiary na wsparcie ofiar pożaru na wyspie Lesbos.

9)  Gościmy dzisiaj Pana Jaromira Kwiatkowskiego autora książki o Bł. Ks. Józefie Kowalskim, Salezjaninie, pt.: „Miał być i jest świętym”. Bł. Ks. Józef poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym Auschwitz w obronie różańca i wiary. Będzie można zakupić książkę po każdej Mszy Świętej.