XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela zwykła 04.10.2020

1) Zapraszamy dzisiaj na Procesję różańcową o godz. 17.00.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;  w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wspólnota Żywego Różańca przeżywać będzie dzień odpustu; w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3) W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej wspólnocie ojca Dawida, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże. Misjonarz podzieli się z nami świadectwem misyjnej posługi Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Mszy Świętej, przed kościołem, będzie  rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

4) W przyszłą niedzielę rodziców i dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.30. Odbędzie się poświęcenie przyniesionych różańców.

5)  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.

6) W sobotę, 10 października odbędzie się w Krakowie XIV Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły robotnika. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 14.00. W związku z pandemią grupy uczestniczące w pielgrzymce gromadzą się w Łagiewnikach lub w Sanktuarium św. Jana Pawła II, by tam odprawić drogę krzyżowa i różaniec we własnym zakresie.

7) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na remont kościoła. Przez najbliższe dwa miesiące będą remontowane okna w kaplicy Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt tych prac to około 130 tysięcy złotych. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na potrzeby Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

9)  W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Wojciech Pozłótka i Jadwiga Skalska, a także Zbigniew Nadratowski, tata ks. Karola Nadratowkiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen