XXVIII Niedziela zwykła – 11 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020

1) Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa z herbu św. Jana Pawła II „TOTUS TUUS”.

2) Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie ojca Dawida, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże. Ojciec Dawid podzieli się z nami świadectwem misyjnej posługi Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Mszy Świętej, przed kościołem, będzie  rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

3) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30  dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać uroczystość poświęcenie różańców. W niedzielę 18 października, tę uroczystość będą przeżywać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. B i D oraz ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’ z kl. III B. W niedziele 25 października, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. A, C i E.

4) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

5)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W tym dniu zapraszamy na Procesję Fatimską po Mszy Świętej o godz. 18.00, na której pomodlimy się za Księdza Proboszcza z okazji Jego imienin;  w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczniemy miesięczną nowennę od Matki Bożej Wspomożenia Wiernych; w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

6) Naszą modlitwą otoczmy młodzież, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania 20 października, na Mszy Świętej o godz. 18.00.

7) Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.

8) Jak zostało to ogłoszone Kielce są w czerwonej strefie. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

9)  Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Przed kościołem zbierane są do ofiary na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Jerzy Nowicki i Weronika Wrzoskiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.