XXIX Niedziela zwykła 18 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

1) Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą ogarniamy także Służbę Zdrowia, której patronuje św. Łukasz Ewangelista.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30  dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl.  III B i D oraz ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’ z kl. III B,  przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać uroczystość poświęcenie różańców. A w niedziele 25 października, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, C i E.

3) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Udział we Mszy Świętej pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne, młodzież z rodzicami i świadkami bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu zostanie odprawione o godz. 16.30;  w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; w sobotę miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań rozpocznie się o godz. 17.00.

5)  Jak zostało to ogłoszone Kielce są w czerwonej strefie. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na potrzeby rodzin będących w potrzebie w ramach działalności Parafialnej grupy Caritasu.

7) Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok oraz na wypominki.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Jan Mazur oraz Ewa i Krzysztof Prus. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.