XXX Niedziela zwykła – 25 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela zwykła 25.10.2020

1) Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za fundatorów, budowniczych i wszystkich tych, którzy troszczyli się i troszczą o piękno naszej świątyni.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30  dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, C i E,  przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać uroczystość poświęcenie różańców.

3) Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;  w sobotę miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. W przyszły poniedziałek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz.: 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 18.00, udamy się na cmentarz Stary, by pomodlić się za zmarłych Salezjanów.

5) 26 października w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie miało miejsce spotkanie Radia Maryja i Msza Święta transmitowana przez TV Trwam, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Początek transmisji o godz. 17.30. Od godz. 21.30 rozmowy niedokończone w Radio Maryja. Tematyka transmisji związana jest z Tygodniem misyjnym.

6) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na potrzeby rodzin będących w potrzebie w ramach działalności Parafialnej grupy Caritasu.

8) Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok oraz na wypominki.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Zbigniew Strąk, Zenobia Wójcik, Marian Klupiński, Lucyna Baljon, Marianna Gądek i Gabriela Przemirska. W miniony piątek zmarł ks. Józef Wawrzyniak SDB, który w naszej parafii pracował jako katecheta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.