Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 20120

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020

1) Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.  Rozkład Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

2) Bardzo dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych dzieciom, młodzieży i dorosłym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za zmarłych. Różaniec w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.

3) Zapraszamy dzisiaj na modlitwę w intencji zmarłych o godz. 17.00.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz.: 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00;  w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Karola Romankiewicza SDB w dniu imienin; w czwartek I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne. Będziemy się modlić w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin; w piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami; w sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 modlitwa różańcowa.

5) Od 1 do 8 listopada jest organizowany w całej Polsce RÓŻANIE DO GRANIC NIEBA. Informacja o tym duchowym wydarzeniu jest dołączona do ogłoszeń wydrukowanych.

6) W przyszłą niedzielę rodziców i dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły podstawowej nr 5 zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.30. Odbędzie się poświęcenie przyniesionych modlitewników.

7) W przyszłą niedziele będziemy gościć ks. Mariusza Skowrona SDB, który pracuje na misjach w Zambii. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary  do puszek z przeznaczeniem na cele misyjne.

8) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

10) Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok oraz na wypominki.

11) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Teresa Lenartowicz i Marian Wilk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.