Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 22.11.2020

1) Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Naszą modlitwą otaczamy Pana Organistę, chóry, scholę i wszystkich, którzy przez śpiew modlą się i chwalą Pana Boga.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, D i E przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać poświęcenie modlitewników.

3) Serdecznie zapraszamy do modlitwy za zmarłych. Różaniec do końca tygodnia o godz. 17.30, a w przyszłą niedzielę modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych przed każdą Mszą Świętą.

4) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy oraz miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej o godz. 17.00, o 17.30 wypominki;  w środę wspomnienie św. Katarzyna Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy oraz wspomnienie zmarłych rodziców salezjanów.

5) Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – Adwent.

6) W przyszłą niedzielę przypada szósta rocznica ingresu Pasterza Diecezji, Biskupa Jana Piotrowskiego do katedry kieleckiej. Polecajmy Księdza Biskupa Bogu w naszych modlitwach.

7) Oratorium Świętokrzyskie rozpoczęło internetową zbiórkę pieniędzy na remont mocno wysłużonych już pomieszczeń dla dzieci i młodzieży. Zbiórka działa za pośrednictwem portalu: zrzutka.pl Szczegóły w “Oratorze Świętokrzyskim” i na Facebooku. Gorąco polecamy się tej sprawie.

8)  Informujemy, że Pan Henryk Zacharski, nasz organista, rozprowadza opłatki na wigilijny stół. Poświęcone opłatki będzie można nabyć w tyle kościoła. Ofiary, które będą składane z tej okazji są przeznaczone na utrzymanie Pana Organisty.

9) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

10) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace przy ołtarzach Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace polegają na wymianie okien, przeprowadzeniu prac konserwatorskich i naprawieniu uszkodzeń na zewnątrz i wewnątrz kościoła. Prosimy o wsparcie tego dzieła ofiarami, które można złożyć do kopert, a także przesyłając na konto bankowe parafii. W zakrystii można nabyć świece wigilijne, w kwocie minimum 5 zł za małą świecę i 12 zł za dużą.

11) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Marian Stępień, Jerzy Oleś, Leszek Dygas, Zofia Pietrasik, Zdzisław Bednarek, Daniel Nowakowski i Helena Białas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.