I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 29.11.2020

1) Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przeżyjmy go czuwając na modlitwie w naszych domach i w naszej parafialnej świątyni uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej oraz w roratach, które będziemy odprawiać o godz. 6.00. Dla dzieci również we wtorki i czwartki o godz. 16.30. “Cud nad cudami” – takie hasło przewodzić będzie naszym Roratom. O jakim cudzie mowa? O Eucharystii. Właśnie jej poświęciliśmy tegoroczne Roraty. Zapraszamy do licznego udziału.

2) Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin;  w piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami; w sobotę I Sobota miesiąca z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 czuwanie modlitewne.

4) W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 obędzie się poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 5. W kolejną niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III B i C oraz ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’ kl. III B.

5) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace przy ołtarzach Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o wsparcie tego dzieła ofiarami, które można złożyć do kopert, a także przesyłając na konto bankowe parafii. Są do nabycia świece wigilijne. Kwota minimalna: 5 zł za małą świecę i 12 zł za dużą. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Genowefa Rubinkiewicz, Władysław Żółkowski, Jadwiga Binkowska, Krzysztof Gaik i Jan Skuciński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.