II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 06.12.2020

1) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III B i C oraz ze Szkoły Podstawowej im. Juliusz Verne’ kl. III B.

2) Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa kolejny dzień Nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 12.00 (Godzina Łaski) i 18.00. Jest to patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej oraz Oratorium. Przed Mszą Świętą o godz. 18.00 okolicznościowa akademia, a po  Mszy Świętej przy grocie Matki Bożej tradycyjne palenie listów do Niepokalanej.

4) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

5) Zwyczajem ubiegłych lat Parafialny Zespół Caritas przygotował karteczki, które umieszczone są na tablicach przy wyjściu z kościoła, na nich wypisane są produkty, jakich potrzebują osoby, których sytuacja materialna jest bardzo trudna. Bardzo prosimy o wsparcie tych osób, zrobienie dla nich paczek i dostarczenie ich do zakrystii, do 15 grudnia. Paczki będą wydawane 17 i 18 grudnia.

6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace przy ołtarzach Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W nadchodzącym tygodniu będą zakładane nowe elementy w górnej części okien. Prosimy o wsparcie tego dzieła ofiarami, które można złożyć do kopert, a także przesyłając na konto bankowe parafii. Są do nabycia świece wigilijne. Kwota minimalna: 5 zł za małą świecę i 12 zł za dużą. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Wanda Pękalska, Bogdan Sala, Alicja Marcisz, Mieczysława Bernatek i Krystyna Walos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.