III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu 13.12.2020

1) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III B i C oraz ze Szkoły Podstawowej im. Juliusz Verne’ kl. III B. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, D i E.

2) Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.00.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4) Od wtorku rozpoczniemy miesięczną Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą będziemy odprawiać na Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Od środy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać na Mszy Świętej o godz. 6.00 w ciągu tygodnia, a w niedzielę o godz. 17.00.

5) Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowaniu odpowiedniej odległości w trosce o dobro innych i samych siebie.

6) Parafialny Zespół Caritas i obdarowani serdecznie dziękują za już złożone paczki dla osób potrzebujących wsparcia. Wszystkie paczki prosimy o dostarczenie do zakrystii, do 15 grudnia. Paczki będą wydawane 17 i 18 grudnia.

7) Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w sobotę – 19 grudnia br. o godz. 18.00 do kościoła garnizonowego Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach.

8) W Lokalach aktywizujących i Domu Pomocy Społecznej w Piekoszowie są wolne miejsca do wynajęcia. Osoby zainteresowane mogą znaleźć szczegółowe informacje na ogłoszeniach w przedsionku kościoła

9) Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można wesprzeć obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

10)Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zachęca, aby z tej okazji włączyć się w inicjatywę “Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”, która polega na postawieniu w oknie swoich domów zapalonej świecy dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30.

11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy oknach. Jutro odbiór tych prac przez Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na prace remontowe. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne.

12) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Krzysztof Szymkiewicz, Stefan Chmurzyński, Waldemar Szczepaniak, Stanisława Domańska i Artur Ruraż. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.