IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, D i E.

2) Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.00,  w czasie którego odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezu i Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

3)  W czwartek będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Msza Święte w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej o godz. 8.00, a wcześniej o godz. 7.30 nabożeństwo.

4) W czwartek będziemy przeżywać Wigilię. Zadbajmy, aby rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole stało się okazją do pielęgnowania religijnego charakteru tego wydarzenia. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca na tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. O godz. 23.30 odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź w tym dniu od 6.00 do 12.00 św. i przed Pasterką od godz. 23.00 do 23.50.

5) W piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować misterium Bożej Miłości względem każdego z nas. Jezus Chrystus – Emmanuel – Bóg z nami, chce zagościć w naszych sercach i w naszych rodzinach. Zaprośmy Jezusa do naszego życia. Msze św. jak w niedziele.

6) W sobotę będziemy obchodzić święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze Święte jak w niedziele. W tym dniu taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

7) W przyszłą niedzielę 27 grudnia będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia.

8)  Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 6.00 do 8.00 i od 17.30 do 19.00.

9) Parafialny Zespół Caritas i obdarowani serdecznie dziękują za złożone świąteczne paczki dla osób potrzebujących wsparcia. Bóg zapłać.

10) W związku z ogłoszonymi nowymi obostrzeniami, które rozpoczną się 28 grudnia, Msza Święta z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku, tj. 31 grudnia, rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie już dziś zapraszamy.

11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę, a także na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne.

12) Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

13) Jutro od godz. 9.00 będziemy przygotowywać kościół na święta. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy.

14) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Halina Zamojska, Waldemar Kosowski, Roman Czekaj i Genowefa Kamińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.