Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2020

1) Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Bogu za dar wcielania Bożego Syna i prosimy, aby pokój który Jezus Chrystus przynosi stał się naszym udziałem.

2) Dzisiaj ani jutro nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.

3)  Jutro będziemy obchodzić święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze Święte jak w niedziele. W tym dniu taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4) W niedzielę 27 grudnia, będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Jan Piotrowski.

5) W  poniedziałek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.

6) 31 grudnia, w ostatni dzień roku na Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy się modlić za zmarłych Parafian w mijającym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7) W związku z ogłoszonymi nowymi obostrzeniami, które rozpoczną się 28 grudnia, Msza Święta z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku, tj. 31 grudnia, rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

8)  We wtorek, 29 grudnia, swoje imieniny będzie obchodził ks. Tomasz Pańczyszyn SDB. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00 by prosić Boga o potrzebne dla Niego łaski.

9) W tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda, czyli duszpasterska wizyta rodzin naszej parafii.  Z tej racji w miesiącu styczniu będziemy zapraszać do kościoła rodziny na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na modlitwę. Szczegółowy plan spotkań będzie wkrótce podany do wiadomości Parafian.

10) W kończącym się roku do naszej parafii wprowadziły się nowe rodziny. Zapraszamy nowych mieszkańców do uczestniczenia w życiu parafii. Prosimy te rodziny o zgłoszenie swojej obecności w kancelarii parafialnej. W tyle kościoła są umieszczone życzenia świąteczne dla niezgłoszonych rodzin.

11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.