Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 27.12.2020

1) Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia.  Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Jan Piotrowski.

2) Zapraszamy na nabożeństwo kolędowe o godz. 17.00.

3)  Jutro będziemy obchodzić Święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.

4) We wtorek, 29 grudnia, swoje imieniny będzie obchodził ks. Tomasz Pańczyszyn SDB. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00, by prosić Boga o potrzebne dla Niego łaski.

5) W czwartek 31 grudnia, w ostatni dzień roku na Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy się modlić za zmarłych Parafian w mijającym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6) W związku z ogłoszonymi nowymi obostrzeniami, które rozpoczną się 28 grudnia, Msza Święta z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku, tj. 31 grudnia, rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

7) W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele. Bogu przez wstawiennictwo Maryi będziemy zawierzać Nowy Rok 2021. Pamiętajmy, że jest to święto obowiązkowe.

8)  W sobotę będziemy wspominać świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła oraz I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Matce Bożej za zniewagi. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 czuwanie modlitewne.

9) W tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda.  W miesiącu styczniu będziemy zapraszać do kościoła rodziny na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na modlitwę. Szczegółowy plan spotkań będzie wkrótce podany do wiadomości Parafian.

10) Nowe rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Zapraszamy nowych mieszkańców do uczestniczenia w życiu parafii.

11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.