IV Niedziela zwykła – Uroczystość św. Jana Bosko – 31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela zwykła  31.01.2021 – Uroczystość św. Jana Bosko

1) Dzisiaj w Uroczystość św. Jana Bosko. Dziękujemy Bogu za Jego życie i dzieło. Prosimy szczególnie o wstawiennictwo w dziele wychowania młodego pokolenia w rodzinach, w szkołach i w naszym Oratorium Świętokrzyskim.

2)  Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00.

3)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek pamięć zmarłych Salezjanów;  we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tace w tym dni przeznaczona będzie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec; w środę wspomnienie św. Błażej; w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

4) W nadchodzącym tygodniu przypada: I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne. Będziemy się modlić w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin; I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami; I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 modlitwa różańcowa.

5) Zakończyliśmy kolędę w naszym kościele parafialnym. Bardzo dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i odwagę. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy.

6)  W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 obędzie się poświęcenie świec dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III A, D i E.

7) Młodzież z klas siódmych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, w zakrystii ma do odebrania materiały formacyjne, które przygotował ks. Karol.

8) Ukazał się kolejny numer Oratora Świętokrzyskiego. Czasopismo jest darmowe. Serdecznie zachęcamy do zabierania.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

10) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Ireneusz Słonina, Krystyna Lipska, Alicja Mikołajczyk, Marianna Koza, Mirosław Kendyś, Alfred Krzyżanowski, Wojciech Lesiak i Anna Nowak oraz Ks. Jan Pytlik SDB misjonarz w Peru. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.