V Niedziela zwykła – 7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela zwykła  07.02.2021

1) Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00.

2)  W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie bł. Euzebia Palomino Yenes CMW, dziewicy; w środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; w czwartek wspomnienie NMP z Lourdes. Z racji przypadającego Światowego Dnia Chorego o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych oraz udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych. W tym dniu, a także w najbliższą niedziele 14 lutego, w ramach akcji Serce dla Hospicjum Caritasu im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach będą rozprowadzane pierniki w kształcie serc. Zebrane fundusze będą przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum.

3)  W naszej wspólnocie zakonnej rozpoczyna się dzisiaj wizytacja Księdza Inspektora Marcina Kaznowskiego SDB z Krakowa. W ramach wizytacji będzie można spotkać się z Księdzem Inspektorem w czwartek, w godzinach od 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.

4) W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z klas siódmych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

5) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę przed kościołem rozprowadzane będą pierniki

6) W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie informacjami od społeczeństwa dotyczącymi nawiązywania telefonicznych kontaktów z osobami starszymi przez osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji państwowych i próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”, Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i nie podejmowania ŻADNYCH kroków zmierzających do przekazania jakiejkolwiek sumy pieniędzy potencjalnym oszustom. O każdym przypadku nawiązania takiego kontaktu prosimy niezwłoczne powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

7) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Genowefa Handzel, Henryk Ratajczyk i Tomasz Piątkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.