I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu  21.02.2021

1) Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2) Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła; w środę miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej o godz. 17.30; w czwartek święto św. Alojzego Versiglia, biskupa i św. Kaliksta Caravario, kapłana, salezjańskich męczenników z Chin.

4) W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 obędzie się poświęcenie krzyży dla dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. III B, C i Szkoły Podstawowej im. J.Verne’.

5) Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w sobotę – 27 lutego o godz. 16.30 na Różaniec i Mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach. Po Mszy św. odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Kielc w hołdzie Kapłanom i Siostrom Zakonnym prześladowanym w latach niemieckiej okupacji i stalinowskiego terroru. 

6) Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXII Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 6 marca 2021 r.

7) W najbliższą sobotę, 27 lutego oraz 13 marca, od godz. 9.00 w biurze Oratorium przy ul. 1 Maja 57, za darmo można będzie rozliczyć PIT przekazując 1% PODATKU na funkcjonowanie świetlic dziecięcych i młodzieżowych Oratorium Świętokrzyskiego. PIT-y można składać też w ciągu całego tygodnia w godz. od 9.00 do 15.00. Rozliczone, odbiorą Państwo w dogodnym dla siebie czasie. Serdecznie zapraszamy.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu, dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Stanisław Buras, Wiesław Lato, Grzegorz Sowa i Ludwik Jamrożek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.