Wieczór Modlitwy w Pierwszą Sobotę

Nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót” znajduje swoje źródło w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Siedem lat po objawieniach, 10 grudnia 1925 roku, Maryja ponownie objawiła się Łucji i udzieliła jej pozwolenia na ujawnienie drugiej części tajemnicy fatimskiej dotyczącej nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Matka Najświętsza pojawiła się z Dzieciątkiem, pokazała swoje serce zranione cierniami, a Dzieciątko powiedziało:
„Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Maryja powiedziała: “Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć kolejnych miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”

Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozwija się bardzo dynamicznie w Polsce i wciąż znajduje uznanie wśród wiernych. Od kilku lat jest praktykowane w naszej wspólnocie parafialnej po porannej mszy św. o godz. 8.00. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób chcemy zaproponować przeżycie tego nabożeństwa nie tylko rano, ale również po wieczornej mszy św. O godz.18.00. Grupa animująca to nabożeństwo przygotowuje rozważania i oprawę muzyczną. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o nabożeństwie Pierwszych sobót można znaleźć TUTAJ.