III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu  07.03.2021

1) Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

2) Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30.

3) Od środy rozpoczniemy Nowennę do Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4) W najbliższy wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkania rekolekcyjne.

5) W związku z nasilającymi się próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”, Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i nie podejmowania ŻADNYCH kroków zmierzających do przekazania jakiejkolwiek sumy pieniędzy potencjalnym oszustom. O każdym przypadku nawiązania takiego kontaktu prosimy niezwłoczne powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

6) W najbliższą sobotę, 13 marca, od godz. 9.00 w biurze Oratorium przy ul. 1 Maja 57, za darmo można będzie rozliczyć PIT przekazując 1% PODATKU na funkcjonowanie świetlic dziecięcych i młodzieżowych Oratorium Świętokrzyskiego. PIT-y można składać też w ciągu całego tygodnia w godz. od 9.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy.

7) Oratorium Świętokrzyskie zaprasza na film: pt. “Czyściec” w kinie Moskwa. Ekranizacja zaplanowana jest na sobotę – 13 marca o godz. 15.00. Cena biletu – 11 zł. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w biurze Oratorium przy ul. 1 Maja 57 w godz. od 9.00 do 15.00.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę Zespół Caritas działający przy naszej parafii będzie zbierał ofiary dla wsparcia rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Grażyna Gębska, Zenobiusz Pietrzyk, Tadeusz Dziółko, Grażyna Kropczyk i Jacek Fatyga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.