V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu  21.03.2021

1) Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będą głosić: Ks. Wojciech Krawczyk do dorosłych, a Ks. Karol Romankiewicz do dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału. Rozkład rekolekcji jest zamieszczony w ogłoszeniach wydrukowanych, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.

2) Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 oraz Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

3) W środę będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej zostanie odprawione o godz. 17.30.

4) W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy dziękować za dar życia oraz modlić się o szacunek dla życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

5) W tym dniu o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się z Pasterzem naszej diecezji o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

6) W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową i odbędzie się poświęcenie palm.

7) Osoby chore, które pragną skorzystać przed świętami ze spowiedzi prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na duszpasterstwo młodzieży diecezji kieleckiej.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii Maciej Senderowski i Wiesław Prokop. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.