III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

1) Dzisiaj odbywa się Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna Trzynasty Tydzień Biblijny.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość przekazania Pisma świętego kolejnej grupie dzieci przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za rodziców i dzieci prosząc o dobre przygotowanie się do uroczystości. Rozkład spotkań jest umieszczony na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

3) Dzisiaj o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo Droga Światła. Nabożeństwo to jest wzorowane na Drodze Krzyżowej, przeżywane w okresie wielkanocnym i upamiętniające wydarzenia z życia Jezusa, które nastąpiły od Jego Zmartwychwstania aż do Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.

4) W najbliższy piątek w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Wojciech Krawczyk. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5) W sobotę będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej zostanie odprawione o godz. 17.30.

6) 25 kwietnia br. przypada 15. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

7) Zachowajmy właściwy dystans i nośmy maseczki.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Jan Buras, Bartosz Cmoch, Jan Kopertowski, Jerzy Michta i Zdzisław Sikora. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.