IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021

1) Dzisiaj przypada 15. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość przekazania Pisma świętego kolejnej grupie dzieci przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za rodziców i dzieci prosząc o dobre przygotowanie się do uroczystości. Rozkład spotkań jest umieszczony na stronie parafialnej: www.salezjanie.kielce.pl

3) Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

4) W Liturgii Kościoła, w najbliższy czwartek będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, a w piątek, w ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko.

5) W sobotę będziemy przeżywać wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i I Sobotę miesiąca maja z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 z modlitwą różańcową oraz o godz. 18.00 szczególnie rodziców modlących się za dzieci. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe po Mszy Świętej o godz. 18.00.

6) Od środy rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, Patronki Kielc.

7) W najbliższą środę, dnia 28 kwietnia o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie  rodziców młodzieży z klas ósmych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Tematem spotkania będą sprawy organizacyjne. Zapraszamy.

8) Zachowajmy właściwy dystans i nośmy maseczki.

9) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary w ramach kampanii Pola Nadziei, dla wsparcia hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

10) W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii: Bogdan Zubko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.