V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021

1) Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w niedziele; we  wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków; w środę święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów; w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakub. Jest to również I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania oraz za Liturgiczną Służbę, schole i ich rodziny; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, Patronki Kielc. Jest to również I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami; w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckie. W tym dniu swoje imieniny będą obchodzić: ks. Stanisław Zasada, ks. Stanisław Saczka  i wielu naszych Parafianek i Parafian. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

3) W czwartek, od Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które się zakończy w piątek Mszą Świętą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4) Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w ciągu tygodnia po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

5) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane będą ofiary w ramach kampanii Pola Nadziei, dla wsparcia hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

6) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Gertruda Herman, Janina Kaleta, Michalina Grzelak, Wiesław Hłasko, Mariusz Marzec i Stanisław Biel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.