VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021

1) Serdecznie dziękujemy za udział w Różańcowym Jerychu. Szczególnie osobom prowadzącym czuwanie modlitewne. Serdeczne Bóg zapłać.

2) Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3) W Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek święto św. Dominiki Mazzarello, dziewicy i współzałożycielki salezjanek oraz wspomnienie MB Fatimskiej. Po Mszy Świętej o godz. 18.00  odbędzie się nabożeństwo fatimskie; w piątek święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać na Mszy Świętej o godz. 8.00; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4) Od poniedziałku do środy wypraszać będziemy Boże błogosławieństwo dla rolników, modląc się o urodzaje.

5) Od soboty rozpoczniemy uroczystą Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przed uroczystością odpustową, która będzie miała miejsce 24 maja. Będziemy ją odprawiać w czasie nabożeństw majowych.

6) Serdeczną modlitwą obejmijmy dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Od nadchodzącego tygodnia rozpoczną się próby ceremonii według planu, który znajduje się na stronie parafialnej.

7) W najbliższą sobotę, w Krakowie przyjmą święcenia diakonatu kl. Maciej Sokalski i Grzegorz Kurpias. Otoczmy ich serdeczną modlitwą.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy oknach w kaplicach Matki Bożej i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Andrzej Zarzycki i Zofia Sobieraj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.