Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021
1) Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe. W czasie nabożeństwa modlitwa o dary Ducha Świętego i Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
2) W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 12.00 z modlitwą za chorych i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej. Kazania będzie głosił Ks. Prałat Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego; w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach w swoich modlitwach, a także otoczmy Je naszą troskliwą miłością; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
3) We wtorek i środę kolejne spotkania dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. W piątek pierwsza spowiedź o godz.: 16.00, 17.00 i 18.30. W sobotę Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla poszczególnych grup o godz.: 9.30, 11.30 i 13.30. W przyszłą niedzielę dzieci będą uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.: 10.00, 11.30 i 13.00. Niech nasza modlitwa wspiera dzieci i ich rodziny prosząc o obfitość Bożych łask.
4) W sobotę, 29 maja rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Msza Święta o godz. 18.00 i czuwanie modlitewne do godz. 21.00. Peregrynacja będzie trwała cały tydzień.
5) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać.
6) W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii: Zbigniew Wąsowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.