Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

1) Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne uczestniczą we Mszy Świętej o godz.: 10.00 grupa I; 11.30 grupa II i 13.00 grupa III. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć: w poniedziałek o godz. 16.30 gr. I, a o godz. 18.00 gr. II; we wtorek o godz. 16.30 gr. I, a o godz. 18.00 gr. III;   w środę o godz. 16.30 gr. I, a o godz. 18.00 gr. II;  w czwartek o godz. 10.00; w piątek  o godz. 16.30 gr. I, a o godz. 18.00 gr. III.

2)  Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe.

3)  Od soboty, 29 maja rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. Zapraszamy na nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 8.00 i o godz. 18.00 z modlitwą różańcową. W ciągu dnia zapraszamy do kaplicy adoracji, gdzie będzie umieszczony obraz. Zakończenie peregrynacji w sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00. Powierzajmy nasze rodziny opiece św. Józefowi, a także mężczyzn i ojców.

4) W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek  święto Nawiedzenia NMP; we wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 6.30; 8.30; 10.00; 13.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 10.00 do czterech ołtarzy, które będą przygotowane wokół kościoła. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy grupy parafialne. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich. Prosimy o zadbanie o otoczenie krzyży, kapliczek, a także o udekorowanie naszych domów. Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornych Mszach Świętych zapraszamy na procesje eucharystyczne; w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

5)  W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek od Mszy Świętej o godz. 18.00 Jerycho Różańcowe, które zakończy się Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00; w piątek – I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po uzgodnieniu telefonicznym przed południem odwiedzimy chorych; w sobotę – I Sobota z modlitwą zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne.

6)  5 czerwca br. (sobota) odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

7)  Oratorium Świętokrzyskie zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie w mieście oraz kolonię nad morzem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w biurze Oratorium. Zapraszamy.

8)  Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na Diecezjalny Fundusz Remontowo-budowlany.

9)  W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Barbara Żelazik i Artur Stokowiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.