X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła – 06.06.2021

1) Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną. Odbędzie się również zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek  wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W salezjańskich parafiach wspominamy bł. Franciszka Kęsego i czterech Towarzyszy, Wychowanków Oratorium – męczenników.

3)  Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje eucharystyczne. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy wokół naszej parafialnej świątyni. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez grupy parafialne.

4) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na witraże do kaplicy Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na Diecezjalny Fundusz Remontowo-budowlany. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na prace remontowe.

5)  W najbliższą sobotę, tj. 12 czerwca organizowana jest pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii.

6) Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza nabór do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decydują punkty zdobyte na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i inne osiągnięcia. Szczegóły na stronie rekrutacyjnej liceum www.kostka-kielce.pl.

7)  Siostry Nazaretanki zapraszają uczniów klas ósmych do kontynuacji nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Spotkanie informacyjne w formie online będzie w poniedziałek 7 czerwca 2021 roku. Szczegóły są zamieszczone na stronie www.nazaret.kielce.pl

8)  W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Wiesław Szydłowski, Józefa Woźniak i Krystyna Gil. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.