XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

1) Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie Procesja Fatimska z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

2)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek  wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3)  W najbliższy piątek, tj. 18 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Biskup Jan Piotrowski udzieli młodzieży z klas ósmych Sakramentu Bierzmowania. Niech nasza modlitwa wyprasza im dary Ducha Świętego, a świadkom autentyczność życia w wierze, aby byli oparciem w powołaniu do świętości. W najbliższych dniach będą się odbywać spotkania, na których obecność jest obowiązkowa. Rodziców, świadków i zaproszonych gości na uroczystość prosimy o przygotowanie się przez Sakrament Pokuty, aby w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą.

4) W przyszłą niedzielę o godz. 13.00, neoprezbiter Krzysztof Papierz SDB odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa z prośbą o obfitość łask Bożych na życie salezjańskie dla ks. Krzysztofa. Po Mszy Świętej otrzymamy prymicyjne błogosławieństwo.

5)  Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę, 11 lipca 2021 r. o godz. 6.30, z parkingu przy Kościele. Zapisy w zakrystii lub kancelarii oraz telefonicznie  tel.668 847 553.

6) Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu. Dziękujemy za ofiary dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na prace remontowe. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą przez Zespół Caritas ofiary dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Helena Borowiec i Lidia Sarnot. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.