XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

1) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 13.00 odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą w naszym kościele ks. Krzysztof Papierz SDB.  Po Mszy Świętej otrzymamy prymicyjne błogosławieństwo.

2)  Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo czerwcowe.

3)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w środę wspomnienie św. Józefa Cafasso, kapłana; w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych z oczytaniem próśb i podziękowań, z racji miesięcznego wspomnienia.

4) W nadchodzącym tygodniu dzieci i młodzież będą kończyć rok szkolny. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom za trud przekazywania wiedzy i wychowania. Dzieciom i młodzieży gratulujemy dobrych wyników i życzymy wakacji przeżywanych razem z Panem Bogiem. W czwartek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. A w piątek o godz. 9.30 dla uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

5)  Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę, 11 lipca 2021 r. o godz. 6.30, z parkingu przy Kościele. Zapisy w zakrystii lub kancelarii oraz telefonicznie  tel.668 847 553.

6) Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że od dwóch lat nie przyjmowaliśmy kandydatów do grup ministrantów i lektorów. Nowe wyzwania wymagają nowych metod i środków, dlatego nie czekamy do nowego roku szkolnego i chcemy zorganizować kurs ministranta w nowej formie – wakacyjnych półkolonii, połączyć szkolenie liturgiczne z bardzo atrakcyjną formą wakacyjnej rekreacji. Kurs ministrancki w tej formie rozpocznie się 12 lipca po turnusach oratoryjnych, trwać będzie tydzień. Chłopcy z grup służby liturgicznej zdobywają nie tylko solidne wiadomości z życia religijnego, ale w myśl metody wychowania św. Jana Bosko mają możliwość wszechstronnego rozwoju osobowego. Mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych formach zajęć turystyki kwalifikowanej jak rajdy rowerowe, kajakowe i piesze, a zimą nabywać umiejętności związane ze sportami zimowymi w naszej szkółce narciarskiej. Więcej informacji o półkoloniach i funkcjonowaniu grup Służby Liturgicznej można zaczerpnąć z naszej strony internetowej salezjanie.kielce.pl bądź bezpośrednio u opiekuna ks. Wojciecha.

7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są przez Zespół Caritas ofiary dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Ewa Kędziora, Krzysztof Kaźmierczak i Janina Taras-Sajan. Wczoraj w godzinach rannych zmarł Roman Pyzik, tata Ks. Krzysztofa Pyzika. Pogrzeb śp. Pana Romana odbędzie się 23 czerwca (środa) w parafii Ołpiny koło Tuchowa, o godz. 11.00. Jest organizowany wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do wtorku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.